پیش نشست شورای کنشگری بانوان دفتر تبلیغات اسلامی

آیا الگویی که امروز توسط رسانه های جمعی و محافل آکادمیک و کتب درسی عرصه ارتباطات و رسانه ارائه می گردد، همان الگوی کنشگر تراز زن مسلمان است، اگر اینگونه نیست چه فرد یا افرادی می بایست به تدوین و تعریف مقوله کنشگری بانوان بپردازند.

در آستانه فرارسیدن محرم الحرام و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) پیش نشست شورای کنشگری بانوان اداره کل فضای مجازی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی حاجیانی مدیر کل فضای مجازی دفتر تبلیغات اسلامی که بصورت  مجازی در پیش نشست شورای کنشگری بانوان دفتر تبلیغات اسلامی حضور داشت با اشاره به اهمیت حضور زنان در عرصه های نوین اجتماعی تصریح کرد: حضرت زینب کبری علیها السلام به عنوان یک کنشگر تراز در جریان واقعه کربلا و وقایع بعد از آن پیام آور پیغام والای واقعه عاشورا به جهانیان بود.

وی افزود: همانطور که در سلوک فردی، این شخصیت والا مقام الگوی زنان مسلمان ما بوده اند، در ساحات اجتماعی نیز تأسی به وجود مبارک ایشان و الگو گیری از کنش اجتماعی سیاسی این بزرگوار رهنمای زنان و دختران ماست.

مدیر کل فضای مجازی دفتر تبلیغات اسلامی ادامه داد: آیا الگویی که امروز توسط رسانه های جمعی و محافل آکادمیک و کتب درسی عرصه ارتباطات و رسانه ارائه می گردد، همان الگوی کنشگر تراز زن مسلمان است، اگر اینگونه نیست چه فرد یا افرادی می بایست به تدوین و تعریف مقوله کنشگری بانوان بپردازند.

وی با اشاره به اهمیت تشکیل یک محفل نخبگانی زنانه در بین فعالان عرصه فضای مجازی، خاطر نشان کرد : اگر چه هر کدام از خانم ها به شیوه و طریقی به مقوله کنشگری سایبری می پردازند و برخی با ارائه الگوی زندگی فردی، بعضی با روزمره نگاری و بعضی دیگر نیز به وسیله بیان مسائل دقیق علمی و معرفتی، این کنشگری را دنبال می کنند اما می بایست از اهمیت هم فکری و هم اندیشی در بین افراد با سلایق و علایق مختلف غافل نبود.

در ابتدای این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین بهنام معینی رییس اداره پایش و رصد فضای مجازی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی به بیان اهداف و فعالیت های این معاونت پرداخت و گزارشی از فعالیت های این معاونت در زمینه شتاب دهی کنشگران اجتماعی را تبیین کرد.

در پایان این نشست نیز حضار به بیان دیدگاه­ها، پیشنهادات و نظرات خود درباره مسائل مطروحه در جلسه پرداختند و تشکیل چنین جلسه­ای را موجب امیدواری در عرصه فرهنگی، اجتماعی زنان بر شمردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق برای معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم محفوظ است.

سوگواره مجازی اشراق

ستاد برگزاری هفتمین سوگواره مجازی اشراق
شهر مقدس قم، خ صفائیه، نبش کوچه 17
تلفن تماس:  02531153156

تا پایان مهلت ارسال اثر

روزها
ساعت‌
ماه
ثانیه