دفتر تبلیغات پیشگام در فضای مجازی دینی

مدیر اداره پایش، رصد و آینده پژوهی فضای مجازی دفتر تبلیغات اسلامی در گفتگو با رادیو معارف به تبیین اهداف سوگواره بین المللی ملت امام‌ حسین‌ علیه السلام پرداخت و گزیده ای از پیشینه سوگواره مجازی اشراق را بیان نمون
حجت الاسلام معینی مجد در گفتگو با رادیو معارف بیان داشتند : سوگواره مجازی اشراق به همت دفتر تبلیغات اسلامی در هفت دوره برگزار شده است که دوره هفتم آن در سطح ملی و در بخش های مختلف : فیلم ، عکس ، متون ادبی ، گرافیک ، ایده های نو و کنشگران عاشورایی برگزار شد.
وی درباره پیشینه تبلیغ در عرصه های مجازی گفت : در سال ۱۳۹۱ در دفتر تبلیغات اسلامی اداره کل تبلیغ نوین ایجاد شد ، در سال ۱۳۹۷ بعد از مطالبه رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان و اعضاء هیأت امانء دفتر تبلیغات اسلامی مبنی بر «حضور جریان ساز در فضای مجازی» اداره کل تبلیغ نوین با مرکز فرهنگی هنری تلفیق شد و تبدیل به معاونت فضای مجازی ، هنر و رسانه گردید.
او درباره دوره هفتم سوگواره مجازی اشراق گفت : سال گذشته اولین تجربه ملی و فراصنفی سوگواره مجازی اشراق بود که دبیری آن را مدیرکل فضای مجازی دفتر تبلیغات اسلامی حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاجیانی بر عهده داشتند. این برنامه که بزرگترین رویداد هنری ، ادبی و رسانه ای با محوریت فضای مجازی بود شامل بخش های متعددی بود اما وجه و مزیت نسبی و رقابتی آن بخش ویژه ای به نام «گنشگران عاشورایی» که عرصه فعالان رسانه نوین را پوشش می داد و مبتنی بر ارسال اثر هم نبود بلکه در آن ابتدا پانصد هزار کنش رسانه ای با مولفه های خاصی رصد ، بررسی و گزینش شد و سپس توسط تحلیلگران و متخصصان تعدادی جهت داوری نهایی برگزیده شد.
وی در ادامه افزود : تمایز دیگر این رویداد داوران حضور برجسته از جمله استاد نجابتی در حوزه گرافیک ،استاد هادی مقدم دوست در حوزه فیلم ، حجت الاسلام و المسلمین سرلک ، سرکار خانم دکتر فضه سادات حسینی و دکتر سید بشیر حسینی در زمینه کنشگری بود.
وی در ادامه درباره اهداف سوگواره مجازی اشراق بیان کرد : ما می‌خواهیم کاربران فضای مجازی به عنوان یک کاربر ساده صرفا به این فضا نگاه نکنند بلکه کنشگر فعال باشند، یعنی از خودشان آثار مثبتی بر جای بگذارند و صرفا استفاده کننده منفعل نباشند.
وی در پایان خاطر نشان کرد : می خواهیم این ادبیات تخصصی کنشگری برای همه ایرانیان تبیین شود و قله «کنشگر فعال بودن» آرمان عمومی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© تمامی حقوق برای معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم محفوظ است.

سوگواره مجازی اشراق

ستاد برگزاری هفتمین سوگواره مجازی اشراق
شهر مقدس قم، خ صفائیه، نبش کوچه 17
تلفن تماس:  02531153156

تا پایان مهلت ارسال اثر

روزها
ساعت‌
ماه
ثانیه