اختتامیه ویدیویی هفتمین سوگواره مجازی اشراق

به دلیل عدم امکان برگزاری مراسم اختتامیه به صورت حضوری قرار است اختتامیه به صورت ویدئویی در قالب مستند در روز عرفه مورخ بیست و نهم تیرماه سال 1400 ساعت 10 صبح، از صفحه سوگواره مجازی اشراق پخش خواهد شد

به گزارش ستاد خبری هفتمین سوگواره مجازی اشراق، به دلیل عدم امکان برگزاری مراسم اختتامیه به صورت حضوری قرار است اختتامیه به صورت ویدئویی در قالب مستند در روز عرفه مورخ بیست و نهم تیرماه سال 1400 ساعت 10 صبح، از صفحه سوگواره مجازی اشراق به نشانی: https://www.instagram.com/soogvareh_eshragh/ پخش خواهد شد. پس از آن، اسامی نفرات برتر از طریق سایت سوگواره به نشانی https://soogvareh.com/  و نیز رسانه‌های عمومی منتشر خواهد شد و نیز جوایز نفرات برتر طبق مبالغ اعلام شده در طرح فراخوان سوگواره به حساب آنها واریز خواهد شد.

دبیر هفتمین سوگواره مجازی اشراق با اشاره به قصد دبیرخانه مبنی بر برگزاری اختتامیه با حضور مسئولان هنری و رسانه ای کشور بیان داشت :«متاسفانه هر چه صبر کردیم از توسعه ویروس همه گیر، کاسته نشد و معطل گذاشتن مخاطبان وسیع و ارزشمند سوگواره مجازی اشراق دیگر به صلاح نبود. لذا با همفکری صورت گرفته با دبیران بخش های مختلف سوگواره و مسئولین دفتر تبلیغات اسلامی، تصمیم بر آن شد تا اسامی و آثار برگزیدگان در قالب یک فیلم مستند معرفی شوند که مراحل آماده سازی و تدوین این مستند در حال انجام است و به فضل الهی در روز عرفه از پلتفرم های رایج ویدئویی و کانال اشراق در آپارات، اکران خواهد شد.»

حجت الاسلام و المسلمین حاجیانی افزود: اگر چه سوگواره مجازی اشراق در محرم الحرام سال گذشته برای اولین بار به صورت ملی برگزار شد اما شاهد بیش از چهارهزار اثر ادبی، هنری و رسانه ای ارسال شده به دبیرخانه بودیم که خدای متعال را بابت این توفیق، شکرگزاری نموده و از همه ارادتمندان سیدالشهداء (ع) سپاسگزار هستیم.

مدیرکل فضای مجازی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اضافه کرد: میزگردهای تخصصی کنشگری در فضای مجازی، کارگاه های برخط ادبی، هنری با حضور اساتید مطرح کشوری، سلسله گفتگوهای زنده با حضور فعالان عرصه های فرهنگی رسانه ای و بسیاری فعالیت های هدفمند دیگر در ایام برگزاری سوگواره به منصه ظهور رسید که در نوع خود جالب توجه بود.

این کارشناس علوم ارتباطات، درباره روند داوری آثار و سیر انتخاب برگزیدگان هر بخش این گونه گفت :«داوری ها در دو مرحله اصلی صورت گرفت که ابتدا توسط کارشناسان، آثار قابل توجه احصاء و سپس این آثار جهت داوری نهایی به هیات داوران ارسال گردید. همه جلسات داوری نیز با حضور داوران خدوم و پرتلاش سوگواره و به صورت حضوری برگزار گردید و شخصا در تمامی جلسات انتخاب، حاضر بودم. رشد ادبیات تخصصی هنری در این دوره به اذعان داوران محترم ما (که همگی از بزرگان عرصه هنری ادبی خود هستند) کاملا مشهود بوده و در داوری آثار مولفه‌هایی به صورت دقیق و نظام‌مند مورد بهره‌برداری قرار گرفت. البته در بعضی بخش‌ها مثل فیلم و کلیپ، امتیاز لازم توسط شرکت کنندگان برای کسب مقام اول، به دست آورده نشد ولی در برخی بخش‌های دیگر از جمله بخش متون ادبی، تعداد افراد شایسته تقدیر را افزایش دادیم تا برای اهالی قلم جهت فعالیت‌های بهتر و بیشتر انگیزه‌سازی صورت پذیرد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

3 × دو =

تا پایان مهلت ارسال اثر

روزها
ساعت‌
دقیقه
ثانیه